ÉСвято-Покровский Храм

 

ОБМЕН ССЫЛКАМИ

Cвято-Покровский Храм

Православная Франция. Взгляд из России


 

Є НА СВІТІ МІСЦЯ, ЯКІ ЗАЧАРОВУЮТЬ СВОЄЮ КРАСОЮ ТА НЕПОВТОРНІСТЮ...

Ми живемо в красивій та щедрій країні, традиції та культура якої сягають корінням сивої давнини. Але ми зовсім мало можемо розповісти про свою Батьківщину. Всі ми знаємо декілька фактів з історії, стараємось стежити за сьогоднішніми політичними подіями, відпочиваємо в свята не задумуючись про їхнє значення. Інколи відвідуємо пару цікавих міст та плануємо ще щось побачити колись, потім. Проте всі сходяться до однієї думки, що країну , в якій народилися та живемо, потрібно знати якомога більше.

Венеди. Анти. Скіфи. Це також наша історія.

А легендарна Ольвія?. А що ми знаємо про Аскольда.? А як був заснований наш старий рідний Київ?. І чому так перекликається історія в усіх народів? Скільки запитань! Та тільки від нас самих залежить знайдемо ми відповіді на них чи ні. То може почнемо нашу мандрівку разом?

На території України простежуються сліди кількох культурно-історичних епох. З часів перших поселень збереглися унікальні залишки осель з кісток, петрогліфи Кам'яної Могили в Запоріжській області, найдавніші кам'яні скульптури, числені скіфські та сарматські кургани та городища. Староруська культура відтворена в архітектурних пам'ятках Києва та Чернігова.

Дослідники вважають, що до початку ХХ століття в Україні існувало понад 500 замків і фортець. На жаль, нині чимало їх є лише залишками так званих замчищ та окремих споруд. За оцінками єкспертів, сьогодні у нас налічується близько 300 замків різної збереженності. Це приблизно стільки ж, як у Чехії, і вдвічі більше, ніж у Польщі. В нас в країні стоїть питання, як врятувати замки від знищення . Замки руйнують, нікому не має діла до нашого минулого. То чи побачать наші правнуки , як жили їх пращури? Поки ми не навчимося шанувати наше минуле, нашу країну, в нас не буде майбутнього.

Столиця нашої країни- одне з найгарніших міст світу. Залишки Золотих воріт, Софія, Києво-Печерська Лавра, Церква Спаса-на-Берестові, де в 1157 році був похований Юрій Долгорукий, а також завжди жвавий Хрещатик, старовинні квартали міста, театри і музеї - залишають незабутнє враження у людей, які хоч раз попали в це дивовижне місто. Побачивши лиш один раз хочеться повернутися сюди знову. Ніхто з нас ще не бачив підземного Київа в повному обсязі, а це дуже цікаво. Може спробуємо подивитися фрагменти, щоб потім все скласти в одне ціле ?.

Дуже багато цікавих пам'яток збереглось в Чернігові. Відомим центром туризму є Новгород - Сіверський на березі р. Десни, звідки князь Ігор вирушав у похід проти половців . В місті Кам'янець- Подільському цікавий музей-заповідник " Турецька фортеця" - пам'ятка середньовічної військової архітектури. Стародавній Путивль та Глухів. А Кролевець варто відвідати хоча б заради єдиної в світі яблуні -колонії - гілки її торкаються землі, проростають і продовжують рід, корінь за коренем. Дереву всього 150-170 років.

А ще в нас є одне з найгарнішихших міст Прикарпаття - місто Львів, де збереглося багато старовинних будівель, соборів, кріпосних веж, старий ринок та безліч привітних кав'ярень з гостинними господинями. В старому Луцьку , безліч храмів, а також унікальний замок Любарта з його дивовижною, але трагічною історією про долю нашої української красуні.

Найвідоміше місто Південної України, що розташоване на самому березі Чорного моря - Одеса з її славною історією. Приморський бульвар, Потьомкинські сходи, пам'ятник Дюку Рішельє, Дерибасівська, Свято-Пантелеймонівський монастир. П*ять куполів монастиря та неповторне ліплення і мозаїка на стінах являють собою поєднання різних стилів в архітектурі минулого століття. А театр опери та балету вважається одним з найгарніших у світі. Знамениті Одеські катакомби? Пушкін писав про місто: " Не солнце южное но море...Чего ж вам более друзья? Благословенные края..." Майбутні письменники приїздили в Одесу в пошуках романтики: Грін сподівався влаштуватися на корабель і дістатися далеких країв, Горький шукав роботу . Пізніше Горький порадить Ісааку Бабелю йти в народ пізнавати "правду життя". Чимало митців були виховані Одесою. Живий класик Одеси Жванецький стверджує, що вигадувати в місті нічого не треба, потрібно відчинити вікно та записувати все почуте - твір готовий.

Особливу увагу варто приділити Криму . Тут безліч прекрасних курортів, чудових міст, а ще цікава історія та неповторна культура . У Криму виготовляють найкращі українські десертні вина. Треба зазначити, що Крим, вирізняється багатоманітністю природних умов, поєднанням гір та рівнин. Знаменитий Аю-Даг (Ведмідь гора) з цікавою легендою. Партеніт ("Дівоче") зв'язаний з грецьким міфом про Іфігенію.Наймогутніший водоспад Криму Джур-Джур.. Найпривабливіша і таємнича гора Демерджі, природнє чудо Криму. Гора складається з валунів стародавньої річки, спресованих і зцементованих в конгломерати, а потім здиблених на висоту. Таке диво можна побачити тільки в Криму.

Косьмо-Даміанівський монастир, з цілющим джерелом Савлух-су (здорова вода), в місці де були вбиті, за легендами, православні святі Косьма і Даміан. Знамениті Коктебель, Кара-Даг та ще дуже багато не менш цікавих місць. Крим це не одна поїдка - це знайомство з Новим світом, незвіданим і таємничим.

Біля Канева є місцинка в лісі - Княжа криничка . Туди можна дістатися лише пішки, тому там вільно і тихо. Джерело, капличка, краса неймовірна! І соловей... Заспіваєш - починають перегукуватись. Попробуйте поїхати - не пожалкуєте.

Дуже багато ще білих плям на мап1 України…

Розташування
Україна розташована на півдні Східної Європи. Географічний центр Європи знаходиться в Україні , недалеко від міста Рахів. Територія її пролягає зі заходу на схід на 1316 км, а з півночі на південь - на 893 км. Територія України становить603,7 тис. км2 , або 5,7% території Європи і 0,44% території світу.

Територія України здебільшого рівнинна, з окремими підвищеннями ( Волинська, Подільська, Придніпровська - на заході, Донецький кряж і Приазовська - на південному сході) і низинами: на півночі - Поліська, у центральній частині - Придніпровська, на півдні - Причорноморська. На південному заході височать Карпати, досягаючи 2061 м, на крайньому півдні- Кримські гори заввишки до 1545 м .

Клімат помірний, переважно континентальний , на Південному березі Криму - субтропічний.

Найбільші водні басейни - Дніпро, Дністер, Південний Буг, Прут, Сіверський Донець, гирло Дунаю, Каховське водосховище.

В Україні створено 15 заповідників, найбільші з них - Чорноморський, Поліський, Карпатський, Шацький народні парки.

Украіна має приблизно 73000 річок, близько 20000 озер і близько 900 водоймищ річкового та озерно-річкового типу. Шість найбільших водоймищ України створені на річці Дніпро. Чорне море є внутрішнім морем басейну Атлантичного океану з довжиною берегової лінії в межах України близько 1500 км. Більша частина Чорного моря розташована у субтропічному поясі,тому воно замерзає з північно- західних берегів тільки в дуже холодні зими.

На півдні знаходяться Азовське та Чорне моря, суходолом межує з Російською Федерацією --2063 км, Республікою Білорусь - 975 км.,Польщею - 542,5 км., Словаччиною - 98 км., Угорщиною - 135 км., Румунією - 608 км., Молдовою - 1194 км.

Икона дня

Православный календарь